Kunnallisjärjestön hallitus v. 2022-2023

Kunnallisjärjestön hallitus

Kunnallisjärjestön hallitus

Kunnallisjärjestön hallitus huolehtii ja vastaa järjestön käytännön asioiden toteuttamisesta ja asioiden valmistelusta edustajistolle. Hallituksessa on jäseniä kaikista jäseninä olevista puolueosastoista. Hallitus kokoontuu puheenjohtajan kutsumana ja johdolla aina tarvittaessa, käytännössä noin kerran kuukaudessa.

 

Puheenjohtaja

Matias Kvist, p. 0408401994, matiakvist94@gmail.com

Sihteeri

Sari Rautiainen, 0407208571, rautiainen.sari@gmail.com

Taloudenhoitaja

Merja Toijonen, p. 0400 920610, merja.toijonen@gmail.com

Hallituksen jäsenet

Mikkelin Työväenyhdistys ry
Matias Kvist, matiaskvist94@gmail.com, Ari Lehtinen, ari@lehtiset.fi, Pirkko Rahikainen, pirkko.rahikainen@surffi.fi, Jarno Strengell jarnostrengell@hotmail.fi

Mikkelin Sosialidemokraatit ry


Anttolan työväenyhdistys ry

Tapani Korhonen, puh.  040 8396 182

Haukivuoren työväenyhdistys ry

Leena Teittinen, leena.teittinen@haukivuori.fi

Mikkelin Demarit ry

Sari Rautiainen, rautiainen.sari@gmail.com 

Ristiinan työväenyhdistys ry

Petri Tikkanen, tikkanen.p@gmail.com

Suomenniemen työväenyhdistys ry

Raimo Ruotsalainen, swedu07@gmail.com