Kunnallisjärjestön hallitus v. 2020 – 2021

Kunnallisjärjestön hallitus huolehtii ja vastaa järjestön käytännön asioiden toteuttamisesta ja asioiden valmistelusta edustajistolle. Hallituksessa on jäseniä kaikista jäseninä olevista puolueosastoista. Hallitus kokoontuu  puheenjohtajan kutsumana ja johdolla aina tarvittaessa, käytännössä noin kerran kuukaudessa.

Kari Ojala, puheenjohtaja
045 882 6899
kariojala57@gmail.com

Jukka Rossi, varapuheenjohtaja
0440 455 683 /oma); 0440 305 506 (työ)
jukka.rossi@pp.inet.fi

Sihteeri

Sari Rautiainen

0407208571

rautiainen.sari@gmail.com

Taloudenhoitaja
Merja Toijonen
p. 0400 920 610
merja.toijonen(o)gmail.com

Jäsenet

Mikkelin Työväenyhdistys ry
Ari Lehtinen, ari(o)lehtiset.fi; Ismo Rahikainen, ismo.r(o)surffi.fi; Jorma Vilhunen, jorma.vilhunen(o)gmail.com

Mikkelin Sosialidemokraatit ry
 Jukka Rossi, jukka.rossi(o)pp.inet.fi; Satu Taavitsainen, satu.taavitsainen(o)hotmail.com; Merja Toijonen(o)gmail.com; Hannu Tullinen, hannu.tullinen(o)gmail.com Raine Lehkonen raine.lehkonen@gmail.com

Anttolan työväenyhdistys ry 
Tapani Korhonen, puh.  040 8396 182

Haukivuoren työväenyhdistys ry
Leena Teittinen, leena.teittinen(o)haukivuori.fi

Mikkelin Demarit ry
Sari Rautiainen, rautiainen.sari(o)gmail.com

Ristiinan työväenyhdistys ry
Petri Tikkanen, tikkanen.p(o)gmail.com

Suomenniemen työväenyhdistys ry
Raimo Ruotsalainen, raimo.ruotsalainen(o)gmail.com